LKS Charzykowy

  • zwiększ rozmiar czcionki
  • Default font size
  • zmniejsz czcionkę

Cennik za nocleg

Pokoje z łazienkami wspólnymi na korytarzu

1-2 doby 80zł/osoba

3 doby 70zł/osoba

4 doby 60zł/osoba

7 i więcej dób 50zł/osoba

Pokoje z oddzielnymi łazienkami ceny od 2 osób

1-2 doby 90zł/osoba

3 doby 80zł/osoba

4 doby 70zł/osoba

7 i więcej dób 60zł/osoba

przy jednej osobie +50%

Rezerwacja pod numerem tel. 668445153

Dla grup zorganizowanych (zawodników i trenerów) na czas trwania regat na jeziorze Charzykowskim 50 zł/ os

wtorek, 24 czerwca 2008 00:00

Sopot Catamaran Cup 2008 - relacja

W dniach 20 - 22 czerwca odbył się już po raz piąty Sopot Catamaran Cup o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu. Regaty organizowane przez UKS NAVIGO SOPOT przeprowadzone były pod auspicjami PZŻ i liczą się do Pucharu Polski Katamaranów 2008.

W regatach wzięły udział katamarany z całej Polski takie jak Tornado, A-cat, Sopot, Exploder, Eagle, Nacra, Topcat, Hobie Cat, Bimare, razem 32 dwukadłubowe jednostki.

W piątek odbył się wyścig długodystansowy Sopot - Hel - Sopot, do którego organizator dopuścił 16 katamaranów. Wiatr był tego dnia dosyć słaby, wyścig więc trwał długo i nie pobito ubiegłorocznego rekordu trasy.

Do mety pierwsze dopłynęły A-caty. Wyścig wygrał bezwzględnie i po przeliczeniu Jacek Noetzel na tej właśnie jednostce.
W sobotę dzień rozpoczął się piękną pogodą i załogi już w pełnej stawce 32 łódek ochoczo wypłynęły na start. Górny znak trasy wyścigów ustawiony był vis a vis sopockiego Grand Hotelu. Rozegrano pierwszy wyścig przy wietrze 2-3 B. W momencie startu do drugiego wyścigu nad Sopotem pojawiły się czarne chmury, zaczął padać deszcz. Załogi dopłynęły do górnej boi, część szybszych jednostek była w połowie trasy na bramkę, gdy nagle zezwał się potworny szkwał o sile 9 w skali Beauforta, niebo było czarne, nad wodą unosił się biały pył, pojawiły się fale z białymi grzywami. Prawie wszystkie katamarany przewróciły się. Komisja sędziowska przerwała wyścig. Do akcji wkroczyły motorówki asekurujące regaty i WOPR Sopot, akcję utrudniała znikoma widoczność. Z żywiołem musiały sobie poradzić także cztery młodzieżowe załogi z UKS NAVIGO SOPOT, które ostatecznie dzielnie wyszły z opresji.
Seweryn Krajewski, Maciej Lunitz Piotr Kowalewski, Maciej Kłosowicz

Po 15 minutach wyjrzało słońce, zawodnicy przy pomocy motorówek lub samodzielnie postawili łódki. Sędziowie zarządzili powrót do brzegu. Na szczęście zawodnicy nie odnieśli poważnych obrażeń, nie było także bardzo poważnych strat w sprzęcie. Spodziewano się następnych szkwałów, więc wyścigi tego dnia zostały odwołane. Wrażenia z sobotnich przygód na wodzie były długo omawiane przy wieczornym grillu, gdzie tradycyjnie królował przepyszny łosoś.

W niedzielę pogoda była łaskawa, rozegrano 3 wyścigi przy wietrze 1-3 B. Czołowi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli. I tak w kategorii Open (przelicznik Texel) najlepsi byli Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz na Tornado (JKW Poznań), przed Jackiem Noetzel na A-cacie (UKS NAVIGO SOPOT) oraz załogą Wojciech Kaliski / Tymoteusz Bendyk na Exploderze (UKS NAVIGO SOPOT). W Klasie Tornado wygrali Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz (JKW Poznań), drudzy byli Piotr Baryżewski i Michał Kraskowski (UKS NAVIGO SOPOT), trzeci Paweł Walencik i Ewa Górska (Warszawa). Klasę A-cat wygrał Jacek Noetzel przed Markiem Żebrowskim i Danielem Cieślikiem, wszyscy z UKS NAVIGO SOPOT. W klasie Hobie Cat 16 zwyciężyli Agnieszka i Łukasz Wroczyńscy z UKS NAVIGO SOPOT, w klasie TOPCAT K2 - Marian i Mateusz Tobys, w klasie TOPCAT K 1 - Adam Lenkow i Anna Zabłocka-Kluczka. Najlepsza młodzieżowa załoga regat to Daniel Dołęga i Mateusz Kobyliński z UKS NAVIGO SOPOT. Najmłodszym uczestniniem regat był 13 letni Jeremi Bendyk.
Jacek Noetzel

Zapraszamy do Sopotu na kolejne regaty katamaranów w ramach Pucharu Polski: "Trzy Mola I", które odbędą się już 12-13 lipca !

Organizator: Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO
Patronat: Prezydent Miasta Sopotu, Urząd Morski w Gdyni
Sponsorzy regat: Miasto Sopot, NDI S.A., Hydrobudowa Polska S.A. Grupa PBG, Atrem
Patron Szkoły NAVIGO: Bauhaus sp. z o.o.
Patroni Medialni: TVP 3, Radio Gdańsk, Magazyn Sportów Wodnych „Żagle”, Riviera, Kuryer Sopocki, www.katamaran.sopot.pl; www.sails.pl; www.katamaran.com.pl;
Współpraca: MOSiR Sopot, WOPR Sopot, Urząd Morski w Gdyni

INFO:
Jacek Noetzel, tel. 0503114384, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zawiadomienie o regatach na www.katamaran.sopot.pl

Skomentuj

Uzupełnij pola oznaczone (*). Dozwolone jest użycie prostego kodu HTML.

Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Charzykowy 2011.