4 doby 70zł/osoba

7 i więcej dób 60zł/osoba

przy jednej osobie +50%

Rezerwacja pod numerem tel. 668445153

Dla grup zorganizowanych (zawodników i trenerów) na czas trwania regat na jeziorze Charzykowskim 50 zł/ os

poniedziałek, 26 lutego 2007 00:00

Piotr Günther podwójnie złoty!

Po 35 latach zawodnikowi LKS Charzykowy, Piotrowi Güntherowi udaÅ‚o siÄ™ powtórzyć sukces najbardziej utytuÅ‚owanego bojerowca naszego klubu- Zbigniewa StanisÅ‚awskiego (dwukrotny vi-ce mistrz Å›wiata), który w jednym sezonie zdobyÅ‚ tytuÅ‚ Mistrza Polski w kategorii juniora i juniora mÅ‚odszego (w 1972 byÅ‚a to kategoria mÅ‚odzików).

W sobotę i niedzielę przy ekstremalnych warunkach (wiatr w porywach do 14 m/s- rozegrano tylko trzy wyścigi), na zatoce jeziora Śniardwy w Okartowie Piotrek wygrał regaty i zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Drugie miejsce zdobył Michał Morgaś z MKŻ Mikołajki, trzecie Michał Staszewski z CHKŻ Chojnice. Walka o medale trwała do ostatniego wyścigu- różnice pomiędzy zawodnikami w pierwszej trójce wynosiły 1 punkt (Piotr zdecydowanie wygrał dwa pierwsze wyścigi, w kolejnych wyścigach zajmował dwa razy drugie i raz trzecie miejsce).

Piąte miejsce zajął Miłosz Wojewski z CHKŻ, jedenaste Arkadiusz Pałubicki (LKS Charzykowy), a trzynaste najmłodszy zawodnik Mistrzostw Polski, bardzo dobrze zapowiadający się Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy).

Zawodnikom towarzyszyÅ‚ bardzo silny i porywisty wiatr- w odbywajÄ…cych siÄ™ równolegle regatach o MemoriaÅ‚ StanisÅ‚awa Turkiettiego (w kategorii ICE OPTI, juniorów i seniorów) doszÅ‚o do kilku groźnych kolizji, zawodnicy Å‚amali maszty, wpadali w „korkociÄ…gi”, mieli wywrotki.

W Memoriale Stanisława Turkiettiego w kategorii ICE OPTIMIST zwyciężył Piotr Staszewski z CHKŻ Chojnice, w juniorach Tomasz Klunder minimalnie przegrał z Jakubem Michalczykiem (Baza Mrągowo).

W kategorii seniorów zdecydowanie wygrał Grzegorz Prokopowicz z Bazy Mrągowo, drugie miejsce zajął Andreas Bock z Niemiec, trzecie miejsce zajął Dan Shutte z Holandii, jedyny senior z LKS Charzykowy- Dariusz Kosecki zajął jedenaste miejsce w stawce 30 zawodników.

Prędkości osiągane przez najlepszych zawodników oscylowały w granicach 120-130 km/h- bardzo gładki lód i silny wiatr sprzyjały osiąganiu tak wielkich prędkości.

W czwartek i piątek (22 i 23 lutego) rozgrywane były Mistrzostwa Okręgu Warmińsko- Mazurskiego, w których nasi zawodnicy wygrali w kategorii juniora młodszego, Tomasz Klunder zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów.

Od piątku rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w kategorii seniorów- nasi najmłodsi zawodnicy postawili wysoko poprzeczkę przed seniorami, którzy będą walczyli o medale z najlepszymi zawodnikami z Europy- swój udział zapowiadają Niemcy, Holendrzy, Litwini i Estończycy. Andrzej Dalecki będzie bronił brązowego medalu wywalczonego rok temu w Mielnie.