czwartek, 24 czerwca 2010 00:00

Relacja z regat o Puchar CMT

W dniach 19 – 20 czerwca odbyły się na Jeziorze Charzykowskim organizowane przez nasz klub regaty o Puchar CMT . W klasie optimist na starcie stanęło 18 zawodników z trzech klubów: Wiking Człuchów, ChKŻ Chojnice, LKS Charzykowy. Z naszego klubu do walki stanęło 3 zawodników: Rafał, Szymon i Mikołaj. Zabrakło jedynie Huberta.

Rozegranych zostało 8 wyścigów. W pierwszym dniu przy wietrze do 6m/s odbyło się 5 wyścigów. Po pierwszym dniu prowadził Jan Adriańczyk z CHŻ Chojnice przed Rafałem Karwowskim z LKS-u. Obaj rywalizowali zawzięcie i byli na remisie. Szymon po pierwszym dniu był 5 , a Mikołaj 10. Mikołaj w pierwszym wyścigu zaliczył wywrotkę i miał od razu trening stawiania jachtu.
W drugim dniu wiatr był słabszy , zmienny i okrętkowy. Nie wszyscy potrafili sobie poradzić przy tym wietrze. Najlepiej w tym dniu żeglował Jan Adriańczyk, który ostatecznie wygrał regaty, Rafał Karwowski był drugi, trzecie miejsce zajął Mikołaj Bartkowski z ChKŻ Pozostałe miejsca naszych zawodników : Szymon Sikora 5 miejsce i Mikołaj Zblewski 10 miejsce. Była prowadzona dodatkowa klasyfikacja dla zawodników do lat 11. W tej klasyfikacji wygrał Mikołaj Bartkowski z CHKŻ przed Szymonem Sikorą z LKS oraz Jakubem Domagałą z CHKŻ. Mikołaj Zblewski w tej klasyfikacji był 5

 

Sławomir Januszewski


Fotogaleria: