LKS Charzykowy

  • zwiększ rozmiar czcionki
  • Default font size
  • zmniejsz czcionkę

Cennik za nocleg

Pokoje z łazienkami wspólnymi na korytarzu

1-2 doby 80zł/osoba

3 doby 70zł/osoba

4 doby 60zł/osoba

7 i więcej dób 50zł/osoba

Pokoje z oddzielnymi łazienkami ceny od 2 osób

1-2 doby 90zł/osoba

3 doby 80zł/osoba

4 doby 70zł/osoba

7 i więcej dób 60zł/osoba

przy jednej osobie +50%

Rezerwacja pod numerem tel. 668445153

Dla grup zorganizowanych (zawodników i trenerów) na czas trwania regat na jeziorze Charzykowskim 50 zł/ os

poniedziałek, 17 maja 2010 00:00

Relacja z regat o Memoriał Ottona Weilanda

Memoriał Ottona Weilanda rozgrywany był w tym roku w niezbyt sprzyjającej pogodzie. Nie ma co ukrywać było bardzo zimno. Maj nas w tym roku nie dopieszcza. Na szczęście wiatru nie zabrakło i udało się rozegrać 8 wyścigów. Nasi zawodnicy żeglowali w kratkę . Dobre miejsca przeplatali tzw. dołami. Pierwszy wyścig i dobry start Huberta potwierdzony 11 miejscem. Rafał nie wyrobił się przy tyczce więc na starcie został zamknięty i w efekcie 20 miejsce. Szymon w środku stawki. Marika z Mikołajem rywalizowali z powodzeniem w końcowej grupie zawodników. Drugi wyścig podobny do pierwszego. Tym razem Rafał po dobrym starcie zrobił drobny błąd na halsówce i przypłynął 15 , Hubert był kilka miejsc za nim. Trzeci wyścig zaczął się od bardzo dobrego startu Rafała , który przez długi czas prowadził. Drobny błąd kosztował go kilka miejsc i w efekcie bardzo dobre 5 miejsce. Hubert po słabym starcie i przehalsowaniu w prawo stronę zakończył wyścig w na przyzwoitym 24 miejscu. Szymon w 3 wyścigu wystartował dobrze i przypłynął na 19 miejscu. Swoje miejsca poprawili też Mikołaj i Marika. O czwartym wyścigu moszna powiedzieć tylko tyle ,że się odbył. Komisja sędziowska przestawiła trasę przestawiając górną boje w prawo , dolna tyczka startowa poszła w dół. Informowałem zawodników o zmianie mimo to starali się wystartować jak dotychczas od tyczki. Po słabym starcie i popłynięciu w złą stronę odległe miejsca. Marika też się nie spisała w tym wyścigu i przypłynęła ostatnia. Szymon załapał czarna flagę. Jedyny plus to dobry wynik Mikołaja, który był 36.

W drugim dniu było równie zimno , ale bardziej wietrznie. Prędkość wiatru dochodziła w szkwałach do 8 m/s. Zimno i silny momentami wiatr dał się mocno we znaki zawodnikom. Odbyły się 4 wyścigi. Hubert z Rafałem przeplatali dobre miejsca ze słabszymi. Podobnie Szymon , który załapał znowu czarna flagę. Mikołaj żeglował przyzwoicie . Ukończył wszystkie wyścigi. Słabe starty nie pozwoliły jednak na zajęcie lepszych miejsc. Marika przewróciła się przed pierwszym wyścigiem. Pierwszy wyścig ukończyła na dobrym miejscu. W następnych już nie startowała. Było jej zimno i grzała się na jachcie motorowym. Szymon się wywrócił tuż za metą w drugim wyścigu. Też narzekał ,że mu zimno , ale ukończył wszystkie wyścigi.
Trzeci dzień zaczął się od braku wiatru i komisja regatowa zakończyła regaty. Ostatecznie Rafał był 37 , Hubert 41 , Szymon przy 2 czarnych flagach dopiero 92, Mikołaj 125 ,a Marika przy jednym OCS i trzech DNF dopiero 146. Gdyby ukończyła wszystkie wyścigi byłaby chyba kilka miejsc za Mikołajem.

Wyniki Rafała i Huberta przyzwoite , choć mogło być lepiej. Szymon zajął odległe miejsce i musi szukać punktów w Węgorzewie. Mikołaj żeglował poprawnie i jak na jego młody wiek miejsce może cieszyć. Marika jak będzie kończyć wszystkie wyścigi też podciągnie się w klasyfikacji.

 

Sławomir Januszewski


Fotogaleria:
czekamy
czekamy na komisje
dzień drugi - płyniemy na start
dzień trzeci - przed startem
dzisiaj cieplej to i humory dopisują
dziś nic z tego nie będzie
Hubert płynie na start
Mikołaj spływa z wiatrem
Mikołaj z Mariką czekają na start
moje orły oraz ich koledzy z CHkŻ-tu
na baksztagu
na dziś już  koniec
na trasie
ostatnie instrukcie taty przed wyścigiem
Rafał dopływa do bramki
Rafał płynie na start
Szymek już na mecie tuż za Jasiem
Szymek zbliża się do mety
w tle wielka armada
wiatru nie za dużo

Skomentuj

Uzupełnij pola oznaczone (*). Dozwolone jest użycie prostego kodu HTML.

Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Charzykowy 2011.