czwartek, 17 lipca 2014 13:02

Puchar Lata 2014 - relacja

Puchar LataW dniach 12 – 13 lipca 2014 r. odbyły się na Jeziorze Charzykowskim regaty o Puchar Lata. Organizatorem regat był Ludowy Klub Sportowy Charzykowy. Zawodnicy rywalizowali w 3 klasach : optimist gr A, optimist gr B , 420. W sprzyjających warunkach wietrznych rozegrano łącznie 8 wyścigów.

W kasie optimist w gr A wystartowało 27 zawodników, w klasie optimist gr B 72 zawodników, klasę 420 reprezentowało 6 załóg.

Rywalizację w klasie optimist gr A wygrał Adam Głogowski z YK Stal Gdynia przed Bartoszem Wałczykiem z CHKŻ Chojnice i Sewerynem Wysokińskim JK OPTY Ustka. W rywalizacji dziewcząt w tej grupie najlepszą okazała się Barbara Dzik z YKP Gdynia, drugie miejsce przypadło Karolinie Mikulec z YK Stal Gdynia, trzecia miejsce zajęła Weronika Janowska z OPTI CWM Gdynia

Grupę B w klasie optimist zdominowały dziewczyny. Wygrała Anna Januszewska z YK Stal Gdynia, drugie miejsce zajęła Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy, trzecia była Barbara Mindak z LKS Charzykowy. Identycznie wyglądało podium w klasyfikacji dziewcząt.

Thumbnail imageThumbnail image

 

W klasie 420 wygrała załoga YACHT KLUB Człuchów Szymon Gostomczyk, Krzysztof Kulesza, przed Aleksandrą Kuleszą i Sebastianem Lewińskim z YACHT KLUB Człuchów. Na najniższym stopniu podium stanęła załoga z LKS Charzykowy Szymon Sikora , Tomasz Kubiś.

Wszystkie nagrody dla zawodników ufundowała Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Oddział w Chojnicach.

Sławomir Januszewski