LKS Charzykowy

  • zwiększ rozmiar czcionki
  • Default font size
  • zmniejsz czcionkę

Cennik za nocleg

Pokoje z łazienkami wspólnymi na korytarzu

1-2 doby 80zł/osoba

3 doby 70zł/osoba

4 doby 60zł/osoba

7 i więcej dób 50zł/osoba

Pokoje z oddzielnymi łazienkami ceny od 2 osób

1-2 doby 90zł/osoba

3 doby 80zł/osoba

4 doby 70zł/osoba

7 i więcej dób 60zł/osoba

przy jednej osobie +50%

Rezerwacja pod numerem tel. 668445153

Dla grup zorganizowanych (zawodników i trenerów) na czas trwania regat na jeziorze Charzykowskim 50 zł/ os

poniedziałek, 02 czerwca 2008 00:00

Relacja z Sopotu - Regaty Wiosenne

W dniach 31 maja i 1 czerwca odbyły się w Sopocie Wiosenne Regaty Katamaranów zaliczane do Pucharu Polski. Na starcie stanęło 25 łódek, załogi przyjechały z całego kraju.

Startowały różne konstrukcje: A-Caty, Tornada, Nacry, Hobie Caty, Bimare, Topcaty, Explodery, Eagle oraz prototypowy nowy katamaran rekreacyjny o nazwie Sopot 18. Jest to bardzo wyporny katamaran przystosowany do żeglugi w dwie, a nawet cztery osoby, jednocześnie szybki i umożliwiający równorzędną walkę z podobnymi konstrukcjami znanych już firm.
Katamarany startowały z wyrównującym przelicznikiem Texel, przez który dzieli się czas danej łódki w wyścigu. W ciągu obu dni regat panowały podobne warunki do żeglugi. Wiatr 1-2 B w szkwałach 3 B z północnego wschodu, spora fala i słońce grzejące z całą mocą. Zaplanowano sześć wyścigów, po trzy każdego dnia. W pierwszym dniu regat na czele byli Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz na Tornado, jednym punktem wyprzedzając Marka Żebrowskiego na A-Cacie i Jacka Noetzela na A-Cacie, którzy mieli remis punktowy. Blisko żeglowali również Sebastian Zarzeczański i Marcin Sołtysiak na Bimare 18 HT, Wojciech Kaliski i Tymek Bendyk na Exploderze 20.

Na wodzie toczyła się prawdziwa walka, były sytuacje protestowe, ale winni wykonywali kary i do protestów przy stoliku sędziowskim nie doszło. Wieczorem klubowicze UKS NAVIGO przygotowali grill, na którym główną atrakcją był pyszny łosoś i równie pyszne kiełbaski. Rozmowy przy grillu trwały długo lecz następnego dnia czekały na zawodników następne wyścigi, więc poszli szybko wypoczywać i nabierać sił do walki. Niedzielne trzy wyścigi odbywające się w podobnych co poprzednio warunkach dokonały niewielkich przetasowań w czołówce, ale walka trwała do ostatniego wyścigu, od którego zależała kolejność miejsc na podium. Ostatecznie załoga Tornado Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz wygrała klasyfikację Open, drugie miejsce zajął Jacek Noetzel na A-cacie, a trzecie Marek Żebrowski również na A-cacie.
O pozostałe miejsca także trzeba było walczyć do końca i nikt nie mógł być pewny swojej ostatecznej lokaty. Każdy na swoim poziomie miał nowych lub starych znajomych rywali, z którymi ścigał się o lepsze miejsce do samego końca regat. W kategorii młodzieżowej (do 18 roku życia) zwyciężyła sopocka załoga UKS NAVIGO SOPOT Daniel Dołęga i Mateusz Kobylański na Nacrze 5.7. Najmłodszym uczestnikiem regat był Jan Grzegorzek, który żeglował wraz z ojcem na prototypowym katamaranie Sopot 18.

Słaba siła wiatru faworyzowała lżejsze jednostki, które w delikatnych szkwałach szybciej przyśpieszały. Na pierwszej boji w każdym wyścigu pierwszy meldował się A-cat. Bez przeliczenia pierwszy na metę przypływał w pięciu wyścigach Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz na Tornado, a w jednym wyścigu udało się to Jackowi Noetzel na A-cacie.

Wyniki:

Regaty odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu i na licencji Polskiego Związku Żeglarskiego. Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Współorganizatorem - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie. Patronem Szkoły NAVIGO jest BAUHAUS, a patronami medialnymi regat są Magazyn Sportów Wodnych ŻAGLE, TVP 3, Radio Gdańsk, Riviera, Kuryer Sopocki.

Następne nasze regaty to Sopot Catamaran Cup o Puchar Prezydenta Sopotu, które odbędą się w dniach 20-22 czerwca. Zapraszamy.

UKS NAVIGO SOPOT

Skomentuj

Uzupełnij pola oznaczone (*). Dozwolone jest użycie prostego kodu HTML.

Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Charzykowy 2011.