LKS Charzykowy

  • zwiększ rozmiar czcionki
  • Default font size
  • zmniejsz czcionkę

Cennik za nocleg

Pokoje z łazienkami wspólnymi na korytarzu

1-2 doby 80zł/osoba

3 doby 70zł/osoba

4 doby 60zł/osoba

7 i więcej dób 50zł/osoba

Pokoje z oddzielnymi łazienkami ceny od 2 osób

1-2 doby 90zł/osoba

3 doby 80zł/osoba

4 doby 70zł/osoba

7 i więcej dób 60zł/osoba

przy jednej osobie +50%

Rezerwacja pod numerem tel. 668445153

Dla grup zorganizowanych (zawodników i trenerów) na czas trwania regat na jeziorze Charzykowskim 50 zł/ os

poniedziałek, 01 października 2007 00:00

MP Tornado i OPEN w UKS Navigo

W dniach 29 - 30 września 2007 odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski w olimpijskiej klasie TORNADO oraz Regaty Katamaranów Open Zakończenia Sezonu UKS NAVIGO. Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, a Sędzią Głównym Andrzej Reyman. Impreza odbyła się pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz dzięki wsparciu finansowemu firmy PBG S.A. Patronami medialnymi regat byli Magazyn Sportów Wodnych "Żagle", TVP 3, Radio Gdańsk, Riviera.

Do regat zgłosiło się 6 Tornad i 18 katamaranów Open (Eagle, A-cat, Narca, Hobie Cat, Bimare, Topcat).
Fot. Adam Jankowski Fot. Adam Jankowski
Adam Skomski i Kuba Kopyłowicz<br />Fot. Adam Jankowski Komisja regatowa <br />Fot. Adam Jankowski
W sobotę warunki były bardzo trudne, bardzo silny wiatr i fala uniemożliwiły rozpoczęcie wyścigów zgodnie z planem. Po południu Komisja Regatowa zdecydowała się „puścić” wyścigi dla klasy TORNADO. Niestety załoga Zbigniew Piekarski / Ireneusz Szyngwelski złamała maszt jeszcze przed startem do pierwszego wyścigu. Także w rzeczywistości w klasie Tornado mierzyło się 5 załóg. W sobotę podczas wyścigów siła wiatru wynosiła średnio 25 węzłów (6 B), a w szkwałach dochodziła do 33 (mocne 7 B). Rozegrano 3 wyścigi. 2 wyścigi ukończyły tylko 3 Tornada, a jeden – 4. Po pierwszym dniu prowadziła załoga Piotr Kowalewski / Maciej Kłosowicz z Poznania, drudzy byli Adam Skomski i Jakub Kopyłowicz z Sopotu, trzecie miejsce zajmowali Zbigniew Hermach i Piotr Ratajczyk ze Szczecina, a czwarte Arkadiusz Piernicki i Łukasz Janusz z Sopotu. Nie przeprowadzono wyścigów w klasie Open.

W niedzielę pogoda była łaskawa. Przy dobrym wietrze i słońcu rozegrano 4 wyścigi dla Tornado i również aż 4 dla klasy Open. Start i meta znajdowały się przy sopockim molo, a trasa przebiegała wzdłuż sopockiej plaży, także mieszkańcy i turyści mogli z bliska podziwiać regaty.

Wiatr był dość silny 4 – 5 B, w szkwałach dochodził do 25 węzłów (6 B), ale klasa Open (gdzie startowała także młodzież z UKS NAVIGO) radziła sobie bardzo dzielnie.
Wyniki MP Tornado zasadniczo nie zmieniły się. Pierwsza trójka pozostała bez zmian. Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz udowodnili swoje mistrzostwo, wygrywając tego dnia każdy wyścig. Na czwarte miejsce awansowali Piotr Baryżewski i Michał Kraskowski z Sopotu, a Arkadiusz Piernicki i Łukasz Janusz zajęci piąte miejsce.

W klasie Open pierwsi byli Piotr Chomicz i Arkadiusz Sotyń ze Szczecinka na niezwykle szybkim katamaranie Eagle 20 Carbon, drudzy Seweryn Krajewski i Maciej Lunitz z Charzyków również na Eagle’u, a trzeci był Jacek Noetzel z Sopotu na jednoosobowym katamaranie typu A-cat.
Piotr Chomicz i Arkadiusz Sotyń <br />Fot. Adam Jankowski Seweryn Krajewski i Maciej Lunitz<br />Fot. Adam Jankowski
Jacek Noetzel<br />Fot. Adam Jankowski
Wśród młodzieży do 18 roku życia (sternik i załogant) pierwsza była załoga Alicja Czyczel / Piotr Weltrowski z Sopotu na Nacrze 570 (UKS NAVIGO), a druga - załoga Marcin Badzio / Marcin Kamiński z Sopotu na Nacrze 5.7(UKS NAVIGO).
Sobotni grill klubowy i niedzielne zakończenie regat odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Firma PBG S.A. ufundowała dla wszystkich zawodników bardzo atrakcyjne praktyczne nagrody. Zawodnicy wyjechali z Sopotu zadowoleni z kolejnej udanej żeglarskiej imprezy organizowanej przez UKS NAVIGO.

Małgorzata Noetzel
Fot. Adam Jankowski Marek Żebrowski<br />Fot. Adam Jankowski
Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz<br />Fot. Adam Jankowski Zwycięzcy OPEN<br />Fot. Małgorzata Noetzel
Piotr Baryżewski i Michał Kraskowski<br />Fot. Małgorzata Noetzel Zwycięskie Tornada<br />Fot. Małgorzata Noetzel

Skomentuj

Uzupełnij pola oznaczone (*). Dozwolone jest użycie prostego kodu HTML.

Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Charzykowy 2011.