LKS Charzykowy

  • zwiększ rozmiar czcionki
  • Default font size
  • zmniejsz czcionkę

Cennik za nocleg

Pokoje z łazienkami wspólnymi na korytarzu

1-2 doby 80zł/osoba

3 doby 70zł/osoba

4 doby 60zł/osoba

7 i więcej dób 50zł/osoba

Pokoje z oddzielnymi łazienkami ceny od 2 osób

1-2 doby 90zł/osoba

3 doby 80zł/osoba

4 doby 70zł/osoba

7 i więcej dób 60zł/osoba

przy jednej osobie +50%

Rezerwacja pod numerem tel. 668445153

Dla grup zorganizowanych (zawodników i trenerów) na czas trwania regat na jeziorze Charzykowskim 50 zł/ os

wtorek, 21 sierpnia 2007 00:00

Morskie Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 17-19 sierpnia 2007

Morskie Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 17-19.08.2007
Mistrzostwa Polski w klasie Topcat, A-cat, Nacra, Open,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Sopot Finn Cup

Morskie Mistrzostwa Polski odbywające się jak co roku w Sopocie pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele emocji, bowiem o zwycięstwie lub przegranej w poszczególnych klasach często decydował ostatni wyścig. Wystartowało 31 katamaranów i 8 Finnów.
Regaty rozpoczęły się w piątek. Przy wietrze od brzegu i szkwałach 3 B rozegraliśmy trzy wyścigi. Warunki były trudne bowiem wiatr bardzo kręcił, a czołowym zawodnikom trudno było upilnować przeciwników, którzy rozjeżdżali się w skrajne strony szukając tam sprzyjających wiatrów. W tym dniu nie było jednak niespodzianek i potencjalni faworyci prowadzili.

Bardzo dobry wynik (3 miejsce w Pucharze Polski) poraz kolejny uzyskała załoga rodem z LKS, Seweryn Krajewski i Maciej Lunitz, na Katamaranie FINAL - Eagle 20.
Na drugi dzień regat zaplanowano wiele atrakcji. Rozegrano dwa krótkie wyścigi, a o godzinie 14 odbył się start australijski z plaży przy klubie UKS Navigo Sopot do wyścigu długodystansowego o Puchar Targów Wiatr i Woda na trasie Sopot – Gdynia – Sopot. Oprócz sportowej rywalizacji wyścig ten był dużą promocją katamaraningu i Finnów podczas targów. Atrakcyjna formuła startu, trudna taktycznie trasa oraz meta 10 metrów od plaży przyciągnęła do Sopotu bardzo wielu kibiców, którzy przez lornetki z molo oraz z plaży wypatrywali swoich faworytó
Początek wyścigu czyli start polegał na tym, że zawodnicy przygotowali swoje łódki na samym brzegu ustawione dziobami w kierunku boji rozprowadzającej na morzu. Na sygnał zawodnicy mieli dobiec do łódek, wypchnąć je na głębszą wodę i pożeglować na trasę.

Pogoda jak zawsze w Sopocie była bardzo ładna, więc na plaży wypoczywało mnóstwo plażowiczów. Wspólnymi siłami i przy pomocy WOPRU udało się ustawić łódki wzdłuż linii brzegu na odcinku 150 metrów. Klasę Finn puściliśmy minutę przed katamaranami ze względów bezpieczeństwa. Następnie wystartowały katamarany i woda aż się zagotowała. Do boji rozprowadzającej dojechali prawie wszyscy razem, więc było ogromne zamieszanie i opłacało się minąć tę boję szerokim lukiem. Po okrążeniu tego znaku zawodnicy zrobili małego "śledzia” przy sopockim molo i pożeglowali do Gdyni. Niektórzy uczestnicy wyścigu wybrali trasę omijając szerokim lukiem klif orłowski ponieważ wiało od brzegu i tam nie powinno być wiatru. Jednak ten wariant trasy nie opłacił się i łódki, które żeglowały z tylu dogoniły czołówkę, która miała bardzo słaby wiatr. W Gdyni również był do zrobienia mały promocyjny „śledź” stanowiący atrakcję targów. W drodze powrotnej opłacało się pojechać w morze, bo stamtąd przyszedł wiatr. Czołówka zatrzymała się już przy plaży w Sopocie, a z tylu doganiały ich inne łódki. Na metę pierwsi wjechali Adam Skomski i Jakub Kopyłowicz na Exploderze 20 – jest to łódka niepokonana w Polsce i jedna z najlepszych i najnowocześniejszych konstrukcji na świecie (skonstruowana i wybudowana w Polsce).
Po przeliczeniu okazało się jednak, że wyścig wygrał najmniejszy katamaran biorący udział w regatach. Hobie 14, ze sternikiem Andrzejem Opoką, wykorzystując warunki panujące na akwenie oraz bardzo korzystny przelicznik wygrał wyścig, co było największą sensacją i niespodzianką regat. Andrzej bardzo długo nie mógł w to uwierzyć.
Wyścig był trudny i wymagał od zawodników bardzo wiele cierpliwości. Tę samą trasę do pokonania miały Finny i wcale nie trzeba było na nie długo czekać. Wygrał zdecydowany lider w tej klasie Piotr Mazur.

Podczas wieczornej imprezy było o czym opowiadać. W kameralnej atmosferze klubowego grilla emocje sobotnich wyścigów powoli opadły i wielu zawodników poszło szybko spać, aby przygotować się do decydujących niedzielnych wyścigów.
W prawie każdej klasie były remisy punktowe dotyczące medalowych miejsc.
Prognoza była słabowiatrowa. Z powodu zbyt słabego wiatru komisja dała sygnał czasowego odroczenia wyścigów. Zawodnicy jednak zeszli szybko na wodę i gdy wiatr trochę się wzmógł puszczono dwa wyścigi. Lekki wiatr od morza powodował, że nie było nagłych szybkich zmian kierunku wiatru, ale faworyzowana była zdecydowanie lewa strona trasy, w którą większość zawodników starała się wpasować. O kolejności w ogólnej klasyfikacji w klasie A–cat i Topcat K1 decydowal ostatni emocjonujący wyścig a różnice na mecie były minimalne.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu cała flotylla regat przedefilowała przy sopockim molo, parada była komentowana z estrady Targów Wiatr i Woda.

Zakończenie regat i wręczenie pucharów i medali odbyło się na estradzie na molo.
Podsumowano także generalną klasyfikację Pucharu Polski klasy Topcat oraz Puchar Polski Katamaranów. Uczetnicy oprócz dyplomów, medali i pucharów otrzymali cenne nagrody w postaci lin Liros, rękawiczek żeglarskich Springer ufundowanych przez firmę Taurus i prenumeratę Magazynu Sportów Wodnych "Żagle".
UKS Navigo Sopot był organizatorem i gospodarzem tej najważniejszej imprezy katamaranowej roku. Sędzią Głównym regat był Adam Jankowski.

Impreza miała bardzo duży oddźwięk medialny i dzięki temu była olbrzymią promocją żeglarstwa oraz pięknego Sopotu.
Nordea Bank Polska S.A. był sponsorem regat za co bardzo dziękujemy. Telewizja TVP 3 przeprowadzała codzienne relacje a Radio Gdańsk komentowało imprezę w eterze. Relacja prasowa ukaże się m.in. w "Żaglach" i Rivierze.

Cykl Pucharu Polski Katamaranów wsparło Miasto Sopot, firmy SELENE oraz FINAL.


Oto wyniki w poszczególnych klasach:

Mistrzostwa Polski w klasie Open
1 Adam Skomski/ Jakub Kopylowicz Exploder 20
2 Żebrowski Marek A-Cat
3 Maciej Stasiak A-Cat

Mistrzostwa Polski w klasie TOPCAT K1
1 Goszczycki Włodzimierz Goszczycki Waldemar
2 Sebastian Zarzeczański / Rafal Łabój
3 Dariusz Jagodzik / Konrad Kowalczyk

Mistrzostwa Polski w klasie A-cat
1 Maciej Stasiak
2 Żebrowski Marek
3 Kowalewski Maciej

Mistrzostwa Polski w klasie Nacra
1 Morawiec Kaja Kos Maja Nacra 570
2 Bendyk Tymoteusz Żędzianowski Tobiasz Nacra 5,7
3 Solecki Paweł Zboralski Jarosław Nacra 5,7

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
1 Bendyk Tymoteusz Żędzianowski Tobiasz Nacra 5,7
2 Marcin Badzio Marcin Kamiński TOPCAT K2

Klasa TOPCAT K2
1 Tobys Marian Krzyżosiak Marcin
2 Marcin Badzio Marcin Kamiński
3 Mariusz Dutke Bartosz Puszczyk


Puchar Polski Katamaranów 2007
1 Żebrowski Marek A-Cat
2 Adam Skomski Jakub Kopylowicz Exploder 20
3 Krajewski Seweryn Lunitz Maciej Eagle F20

Puchar Polski Katamaranów 2007 do 5,5 m
1 Żebrowski Marek A-Cat
2 Maciej Stasiak A-Cat
3 Goszczycki Włodzimierz Goszczycki Waldemar TOPCAT K1

Sopot Finn Cup
1 Piotr Mazur
2 Karol Węgrzynowski
3 Piotr Pajor

Wyścig długodystansowy 18.08.07
1 Andrzej Opoka HC 14
2 Wroczyński Łukasz HC 16
3 Tobys Marian Krzyżosiak Marcin TOPCAT K2

Morskie Mistrzostwa Polski odbywające się jak co roku w Sopocie pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele emocji, bowiem o zwycięstwie lub przegranej w poszczególnych klasach często decydował ostatni wyścig. Wystartowało 31 katamaranów i 8 Finnów.
Regaty rozpoczęły się w piątek. Przy wietrze od brzegu i szkwałach 3 B rozegraliśmy trzy wyścigi. Warunki były trudne bowiem wiatr bardzo kręcił, a czołowym zawodnikom trudno było upilnować przeciwników, którzy rozjeżdżali się w skrajne strony szukając tam sprzyjających wiatrów. W tym dniu nie było jednak niespodzianek i potencjalni faworyci prowadzili.

Jacek Noetzel


www.katamaran.com.pl
Skomentuj

Uzupełnij pola oznaczone (*). Dozwolone jest użycie prostego kodu HTML.

Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Charzykowy 2011.