niedziela, 09 maja 2010 00:00

Relacja z Regat Otwarcia Sezonu o Puchar Starosty Chojnickiego

W dniach 7-8 maja 2010 r. odbyły się u nas regaty o Puchar Starosty Chojnickiego. Organizatorem regat był LKS Charzykowy. Na regaty przyjechało bardzo dużo dobrych zawodników. Z LKS Charzykowy startowała 4 zawodników : Hubert , Rafał , Marika i Szymon. Zabrakło tylko Mikołaja, który miał przyjęcie do I Komunii Św.

Pierwszy wyścig i Szymon zajmuje 2 miejsce po niezbyt dobrym starcie , ale świetnej halsówce i jeszcze lepszych baksztagach. Rafał z Hubertem poza pierwszą dziesiątką. Marika przyżeglowała przedostatnia. Drugi wyścig chyba najgorszy w wykonaniu naszych zawodników , Szymon 14 ,a Rafał i Hubert zamykali pierwsza dwudziestkę. Marika tym razem miała już kilka jachtów za sobą. Trzeci wyścig był lepszy, Rafał i Hubert w dziesiątce , Szymon słabiej , a Marika znowu się trochę poprawiła . Czwarty wyścig to doskonały start Rafała , który zameldował się na dolnej boji jaki 3 , ale w efekcie był 5. Hubert z Szymonem słabo. W piątym wyścigu Rafał znowu dobrze wystartował w efekcie miejsce 8 miejsce , Hubert znowu zadołował, Szymon zaliczył najgorsze miejsce. Widocznie słaby wiatr mu nie służy. Trochę ciężki jest już na optimista. Marika jak zwykle walczyła w ostatniej grupie zostawiając 5 jachtów za sobą.

Niedziela tradycyjnie przywitała nas brakiem wiatru , który zrobił sobie wolne . O 1130 sędzia zakończył regaty, w których Rafał zdobył 7 miejsce i załapał się na dyplom, Hubert był 16 , Szymon 18 , a Marika 39. Sklasyfikowano 46 zawodników.

Sławomir Januszewski


Fotogaleria:
a teraz zrób zwrot
Amelce się podobało
do abordażu
drugi wyścig, Szymon zbliża się do górnego znaku
Hubert uczy żeglować młodszą siostrę
Hubert walczy na górnym znaku
jak nie ma wiatru to idzie walka na czerpaki i pagaje
już za rok Amelka też do nas dołączy
końcowa grupa też rywalizuje zawzięcie
Marika
Marika na baksztagu
Na górnym znaku
pierwszy wyścig, Szymon w czołówce
Rafał wreszcie w czołówce
Rafał wreszcie w dziesiątce
usmiechnięta Marika
zdjęcie rodzinne