sobota, 21 października 2006 00:00

Konferencja bojerowa - Charzykowy 2006

  Ludowy Klub Sportowy Charzykowy był gospodarzem spotkania środowiska bojerowego przed sezonem bojerowym 2006/2007. Spotkanie prowadził Sekretarz Floty Polskiej DN Andrzej Michalczyk. Na spotkaniu zostały wyjaśnione zasady organizacji imprez bojerowych w nadchodzącym sezonie, nowości w przepisach i ustaleniach IDNIYRA (International DN Ice Yacht Racing Association- Międzynarodowego Związku Klasy DN), wydania książki ze wspomnieniami bojerowców z lat powojennych.
Gościem specjalnym konferencji był: Jörg Bohn sekretarz Floty Niemieckiej DN, który przedstawił propozycję IDNIYRA, aby imprezy rangi mistrzostw Świata i Europy prowadziły komisje regatowe i techniczne z Polski. Polska komisja regatowa jest uznawana za najbardzeij sprawną i profesjonalną komisję na świecie i dlatego nas spotkało to bardzo miłe wyróżnienie.
Propozycja została przyjęta i działacze Stowarzyszenia Flota Polska DN zapowiedzieli, że dołoża wszelkich starań, aby najbliższe Mistrzostwa Europy w Szwecji wypadły jak najlepiej- już pod okiem polskiej komisji.