piątek, 04 lipca 2014 05:43

Srebrny medal Agnieszki Pawłowskiej

Agnieszka PawłowskaW dniach 28 – 29 czerwca 2014 r. odbyły się w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie optimist. LKS Charzykowy reprezentowały 3 dziewczyny. Aleksandra Mindak, Barbara Mindak, Agnieszka Pawłowska. Pierwszy dzień regat przywitał nas bardzo słabym i zmiennym wiatrem oraz deszczem. odbył się tylko jeden wyścig w bardzo loteryjnych warunkach. W loterii nie mieliśmy szczęścia.

Drugi wyścig, który prowadziła Agnieszka został przerwany , gdyż wiatr definitywnie zrobił sobie wolną sobotę. Niedziele tez nie zapowiadała się obiecująco. Od rana padało, a wiatru było jak na lekarstwo. Od godziny 10 jednak wiatr się pojawił, niezbyt silny ale bardziej stabilny co do kierunku niż w sobotę. Komisja sprawnie przeprowadziła 3 wyścigi. W drugim dniu nasze dziewczyny żeglowały dobrze plasując się w każdym wyścigu w czołówce regat. Konkurencja wśród dziewcząt była bardzo wyrównana. Po czterech wyścigach 3 dziewczyny były na remisie i o miejscu na podium decydowała większa ilość lepszych miejsc. Ostatecznie Agnieszka Pawłowska zdobyła srebrny medal, wyprzedzając Pole Dzik z YKP Gdynia oraz swoja koleżankę klubową Barbarę Mindak. Złoto zdobyła po wyrównanej walce zawodniczka YK Stal Gdynia Anna Januszewska. Aleksandra Mindak była 7.

W rozgrywanych równolegle regatach o Puchar Łuczniczki Agnieszka Pawłowska zajęła 3 miejsce, Basia była 5, a Olka 18. Startowało 61 zawodników.

Sławomir Januszewski