wtorek, 15 kwietnia 2014 06:40

Regaty Otwarcia Sezonu 12-13.04.2014 r. - Relacja

Regaty Otwarcia SezonuW dniach 12 – 13 kwietnia odbyły się na j. Charzykowskim Regaty Otwarcia Sezonu organizowane przez LKS Charzykowy. Do regat zgłosiło się 34 zawodników z gr A i 45 w gr. B. Rozegrano 6 wyścigów .Warunki wietrzne były bardzo zmienne. W pierwszym dniu wiatr nie przekraczał 3 m/s, natomiast w drugim dniu przyszedł szkwał o sile 12 m/s. W grupie A o miejsca na podium rywalizowało 3 zawodników. O kolejności zadecydował dopiero 3 wyścig. Regaty wygrał Adam Głogowski z YK Stal Gdynia, przed Sewerynem Łangowskim z LKS Charzykowy i Patrykiem Kosmalskim z CHKŻ Chojnice. W gr B rywalizacja tez trwała do ostatniego wyścigu. Pierwsze miejsce zajął Dominik Śliwiński z YK Stal Gdynia, który wyprzedził swoja koleżankę klubową Annę Januszewską. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy. 

Wyróżniono również najmłodszych żeglarzy do lat 9. Najlepszym zawodnikiem do lat 9 został Jan Macugowski z K Ż Vi- King Człuchów, drugie miejsce zajął Krzysztof Bruski z Opti CMW Gdynia, trzecia była Maria Śmieja z YK Stal Gdynia.

Startowało również 7 laserów 4.7, wszystkie z CHKŻ Chojnice. Regaty w tej klasie wygrał Damian Kosmalski przed Hanną Romanowską i Mikołajem Bartkowskim. W klasie 420 startowały 4 załogi. Najlepszą okazała się załoga z Y K Człuchów Szymon Gostomczyk, Kulesza Krzysztof.

Sławomir Januszewski