wtorek, 20 sierpnia 2013 13:14

Dziewczyny na medal

Thumbnail imageW dniach 10 – 12 sierpnia odbyły się na jeziorze Jeziorak w Iławie Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist zawodników do lat 9. Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki Laura Szulc i Aleksandra Mindak. Laura i Olka żeglowały bardzo dobrze. Laura zdobyła złoty medal, a Olka brązowy. Jeszcze nie zdążyliśmy nacieszyć się sukcesami Laury i Olki, gdy tydzień później ich starsza trochę koleżanka Wiktoria Kaczor zdobyła złoty medal w klasyfikacji dziewcząt w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist zawodników do lat 11, wygrywając jednocześnie w dodatkowym wyścigu roczny czarter optimista Erplast Fugo. Regaty odbyły się jak co roku w Złocieńcu na przepięknym i czystym jeziorze Sicino. Wiktoria zaczęła pechowo od falstartu, ale potem było tylko coraz lepiej. Dwa wygrane następne wyścigi oraz miejsca w ścisłej czołówce pozwoliły Wiktorii stanąć na najwyższym podium. Pozostałe nasze zawodniczki też radziły sobie bardzo dobrze. Barbara Mindak była 11, Agnieszka Pawłowska 16, Laura Szulc 17, a Olka Mindak 22. Jedyny nasz zawodnik w klasyfikacji chłopców Konstanty Masłoch zajął 21 miejsce.

Thumbnail imageWszyscy ci zawodnicy zaczynali swoją przygodę z żeglarstwem pod okiem trenerki Magdaleny Sząszor, która przez 2 lata z ogromnym zapałem i zaangażowaniem uczyła wtedy jeszcze małe dzieci żeglować zmagać się z zimnem, silnym wiatrem i stresem, który zazwyczaj towarzyszy początkującym młodym żeglarzom. Po kliku latach wytrwałych treningów od wczesnej wiosny do późnej jesieni przyszły sukcesy.

Pragnę również podziękować Markowi Kreftowi trenerowi YK Stal Gdynia za pomoc w wyszkoleniu całej grupy zawodników LKS Charzykowy, w tym naszych medalistek. Dziękuje również Arkowi Pałubickiemu za pomoc w prowadzeniu gr B i opiekę podczas regat.

trener Sławomir Januszewski