poniedziałek, 22 marca 2010 00:00

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Puchar LZS - relacja

Pierwszego dnia tegorocznej wiosny (niedziela - 21 marca) w LKS Charzykowy zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Puchar LZS w klasie "DN". W planowanych na dwa dni regatach, wyścigi udało się odbyć jedynie w sobotę - ostatniego dnia zimy (20 marca). Na ciężkim torze - miękki śniegolód, przy wietrze 3-5 m/sek, temperaturze pow. 10 st. C oraz padającym co chwilę deszczu rozegrano 6 wyścigów w ramach MPJMł oraz 5 wyścigów w ramach Pucharu LZS. W niedzielę Komisja Sędziowska, ze względu na bezpieczeństwo zawodników i sprzętu (coraz bardziej miękki lód oraz otwierające się na potęgę dziury w tafli po wędkarzach) postanowiła zakończyć regaty poprzestając na sobotnich wynikach.

Tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych na 2010 r. wywalczył Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki) przed Maciejem Kamińskim (UKŻ "Grot" OSiR Suwałki oraz Damianem Kośnikiem (KS "Baza" Mrągowo).

W Pucharze LZS bezkonkurencyjny był Piotr Burczyński (AZS AWF Olsztyn) przed Jarosławem Radzkim (n/s) oraz Markiem Stefaniukiem (MBSW Giżycko).

Taka sama kolejność była po dwu pierwszych wyścigach pucharowych zaliczanych do Memoriału Pawła Sieradzkiego. W ramach tego Memoriału organizatorzy wyróżnili też Janusza Januszewskiego - najstarszego seniora i Piotra Gunthera - najmłodszego juniora.

Oficjalne wyniki MPJMł oraz Pucharu LZS w załączeniu.

Zapraszamy na kolejny sezon lodowy.