poniedziałek, 16 lutego 2009 00:00

Puchar LZS-u

Regaty odbyły się w dniach 14-15 lutego 2009 roku, wszystkie planowane wyścigi odbyły się na „Funce”. Do regat zgłosiło się 21 seniorów, 8 juniorów, 9 juniorów młodszych. Niestety nie udało się skompletować wymaganej minimalnej ilości zawodników w klasie ICE OPTI.

Rozegrano 7 wyścigów dla każdej z kategorii. Warunki lodowe były stosunkowo ciężkie- mokry śnieg utrudnia żeglowanie i wiatr o sile do 8 m/s. Wyścigi rozrywano na trasie o długości do 1400 metrów pierwszego i 1200 metrów drugiego dnia regat.
W czasie regat nie było żadnych kolizji ani awarii jednak pierwszego dnia w drodze na wyścigi „wykąpał” się jeden z juniorów, ale mimo to wystartował w regatach oczywiście przebrał się ;) , natomiast drugiego dnia regat jeden z seniorów uszkodził sektor, co uniemożliwiło mu strat w wyścigach i do portu powrócił na sankach ze sprzętem komisji technicznej. Regaty przeprowadzono bardzo sprawnie i już o 13.00 w niedziele odbyło się zakończenie na którym uhonorowano zwycięzców poszczególnych kategorii pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.