wtorek, 08 stycznia 2008 00:00

Regaty Otwarcia Sezonu- Kruszyn, 5-6 stycznia

W sobotę i niedzielę LKS Charzykowy zorganizował pierwsze regaty bojerowe w tym sezonie. "Regaty Otwarcia Sezonu" odbyły się na jeziorze Kruszyńskim, które jest zamarznięte pokrywą lodową o grubości 13-15 cm.
W regatach startowało dziesięciu zawodników w kategorii seniorów i juniorów, z trzech klubów- LKS, CHKŻ i jeden zawodnik z Bydgoszczy.
Start 1 Start 2
Rozegrano 8 wyścigów przy wietrze o sile do 4 stopni w skali Beauforta w sobotę, a w niedzielę 3 w skali Beauforta.
W kategorii seniorów zwyciężył: Dariusz Kosecki (LKS Charzykowy), drugie miejsce Ryszard Gliszczyński (CHKŻ Chojnice), a trzecie miejsce Jarosław Wojewski (CHKŻ Chojnice).
Ł. Burglin P. Gunther
W kategorii juniorów wygrał Piotr Gunther (LKS Charzykowy), drugie miejsce zajął Miłosz Wojewski (CHKŻ Chojnice), a trzecie Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy).
Na trasie J. Stanisławski
Były to pierwsze regaty i ślizgi bojerowców z Charzyków w tym roku. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na prawdziwą zimę- conajmniej taką jak w roku 2005, kiedy w Charzykowach lataliśmy przez ponad dziesięć tygodni... .
W najbliższy czwartek ma być decyzja organizatorów regat o "Puchar Floty Polskiej DN", co do miejsca rozgrywania imprezy- jest planowana na najbliższy weekend (pod uwagę jest brane kilka jezior Mazurskich, Zalew Zegrzyński).