poniedziałek, 03 września 2007 00:00

Pięć medali na Mistrzostwach Polski!

Pięć medali przywieźli nasi zawodnicy z Mistrzostw Polski klas nieolimpijskch. Zimno, silny wiatr, awarie sprzętu, wywrotki,
towarzyszyły zawodniczkom i zawodnikom podczas czterech dni regat.

Najlepiej z naszych zawodników wypadł Tomasz Klunder z Piotrem Pestką, który zdecydowanie wygrał regaty (najgorsze miejsce w serii 11 wyścigów-5)i jednocześnie był najlepszym juniorem. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła załoga z YKP Gdynia Radowski/Kondlewski (seniorzy), trzecie również załoga YKP Gdynia Sakai/Wantke (drudzy juniorzy). Na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej regaty zakończył Piotr Budrewicz z Radosławem Kołakiem- brąz w kategorii juniorów. Na dziewiątym miejscu regaty zakończyły dziewczyny- Luiza Sząszor i Natalia Szpera- zdobyły dwa medale- srebro w kategorii kobiet i srebro dla juniorek. Dla dziewczyn były to zdecydowanie za ciężkie warunki- bardzo silny i porywisty wiatr, był za trudnym przeciwnikiem dla bardzo lekkiej załogantki.

Nasza czwarta załoga Marcin Pestka i Artur Pałubicki regaty zakończyli na 24 miejscu w klasyfikacji ogólnej i na 13 jako juniorzy. W klasie ISA 407 wygrał Mateusz Wojewski z CHKŻ Chojnice, Arkadiusz Pałubicki swój występ zakończył na 12 miejscu (sklasyfikowano 19 zawodników). Arek od dwóch miesięcy żegluje na ISI-ie- jest to bardzo dobry wynik!