LKS Charzykowy

  • zwiększ rozmiar czcionki
  • Default font size
  • zmniejsz czcionkę

Cennik za nocleg

Pokoje z łazienkami wspólnymi na korytarzu

1-2 doby 70zł/osoba

3 doby 60zł/osoba

4 doby 50zł/osoba

7 i więcej dób 40zł/osoba

Pokoje z oddzielnymi łazienkami ceny od 2 osób

1-2 doby 80zł/osoba

3 doby 70zł/osoba

4 doby 60zł/osoba

7 i więcej dób 50zł/osoba

przy jednej osobie +50%

Rezerwacja pod numerem tel. 668445153

Dla grup zorganizowanych (zawodników i trenerów) na czas trwania regat na jeziorze Charzykowskim 40 zł/ os

poniedziałek, 26 lutego 2007 00:00

Piotr Günther podwójnie złoty!

Po 35 latach zawodnikowi LKS Charzykowy, Piotrowi Güntherowi udało się powtórzyć sukces najbardziej utytułowanego bojerowca naszego klubu- Zbigniewa Stanisławskiego (dwukrotny vi-ce mistrz świata), który w jednym sezonie zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii juniora i juniora młodszego (w 1972 była to kategoria młodzików).

W sobotę i niedzielę przy ekstremalnych warunkach (wiatr w porywach do 14 m/s- rozegrano tylko trzy wyścigi), na zatoce jeziora Śniardwy w Okartowie Piotrek wygrał regaty i zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Drugie miejsce zdobył Michał Morgaś z MKŻ Mikołajki, trzecie Michał Staszewski z CHKŻ Chojnice. Walka o medale trwała do ostatniego wyścigu- różnice pomiędzy zawodnikami w pierwszej trójce wynosiły 1 punkt (Piotr zdecydowanie wygrał dwa pierwsze wyścigi, w kolejnych wyścigach zajmował dwa razy drugie i raz trzecie miejsce).

Piąte miejsce zajął Miłosz Wojewski z CHKŻ, jedenaste Arkadiusz Pałubicki (LKS Charzykowy), a trzynaste najmłodszy zawodnik Mistrzostw Polski, bardzo dobrze zapowiadający się Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy).

Zawodnikom towarzyszył bardzo silny i porywisty wiatr- w odbywających się równolegle regatach o Memoriał Stanisława Turkiettiego (w kategorii ICE OPTI, juniorów i seniorów) doszło do kilku groźnych kolizji, zawodnicy łamali maszty, wpadali w „korkociągi”, mieli wywrotki.

W Memoriale Stanisława Turkiettiego w kategorii ICE OPTIMIST zwyciężył Piotr Staszewski z CHKŻ Chojnice, w juniorach Tomasz Klunder minimalnie przegrał z Jakubem Michalczykiem (Baza Mrągowo).

W kategorii seniorów zdecydowanie wygrał Grzegorz Prokopowicz z Bazy Mrągowo, drugie miejsce zajął Andreas Bock z Niemiec, trzecie miejsce zajął Dan Shutte z Holandii, jedyny senior z LKS Charzykowy- Dariusz Kosecki zajął jedenaste miejsce w stawce 30 zawodników.

Prędkości osiągane przez najlepszych zawodników oscylowały w granicach 120-130 km/h- bardzo gładki lód i silny wiatr sprzyjały osiąganiu tak wielkich prędkości.

W czwartek i piątek (22 i 23 lutego) rozgrywane były Mistrzostwa Okręgu Warmińsko- Mazurskiego, w których nasi zawodnicy wygrali w kategorii juniora młodszego, Tomasz Klunder zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów.

Od piątku rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w kategorii seniorów- nasi najmłodsi zawodnicy postawili wysoko poprzeczkę przed seniorami, którzy będą walczyli o medale z najlepszymi zawodnikami z Europy- swój udział zapowiadają Niemcy, Holendrzy, Litwini i Estończycy. Andrzej Dalecki będzie bronił brązowego medalu wywalczonego rok temu w Mielnie.

Skomentuj

Uzupełnij pola oznaczone (*). Dozwolone jest użycie prostego kodu HTML.

Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Charzykowy 2011.